DENİZLİ SANAYİ ODASI
DENİZLİ CHAMBER OF INDUSTRY
Kullanıcı Girişi   @  TR | ENG
    
 
DUYURULAR
BASIN
MESAJ KUTUSU

Dso Hakkında > DSO Tarihçesi
Odamız, 5174 sayılı 'Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği' Kanunu'na tabi olup 09.01.1973 yılında kurulan, Kamu Kurumu niteliğinde tüzel kişiliğe sahip bir meslek kuruluşudur.

Ankara, İstanbul, İzmir, Kocaeli, Eskişehir, Balıkesir, Konya, Adana, Kayseri, Gaziantep, Aydın ile birlikte TOBB bünyesinde faaliyet gösteren 12 Sanayi Odasından biridir.

2019 yılı başı itibari ile 1463 kayıtlı üyemizin 143 adedi gerçek, 1320 adedi tüzel kişiliğe haiz şirketlerdir.  

Denizli Sanayi Odası başlıca 2 organdan oluşmaktadır. Bu organlardan ilki Meclis’ tir. Meclis üye sayısı 36’dır. 17 meslek grubundan seçilen üyelerden oluşmaktadır. İkinci organ Yönetim Kurulu’dur ve 9 üyeden oluşmaktadır. 5174 sayılı Yasa'ya göre Meslek Komitesi, Meclis ve Yönetim Kurulu üyeleri 4 yıl için seçilir.

İdari kadromuz Genel Sekreter ile birlikte 14 kişiden oluşmaktadır. Odamızda genel sekreterlik, muhasebe, dış ticaret, kapasite ve ekspertiz, kalite ve sistem ve halkla ilişkiler bölümleri bulunmaktadır. Yine Odamız bünyesinde bulunan “AB Bilgi Bürosu” 1997 yılından bu yana Avrupa Komisyonu Türkiye Delegasyonu ile imzalanan hizmet sözleşmesi çerçevesinde, AB İletişim Bilgi Ağı Projesi kapsamında faaliyet göstermektedir. 2008 yılı itibariyle de DEIK temsilciliğimiz faaliyete geçmiştir.

Bu faaliyetlerin yanı sıra Odamız, üyelerimizin taleplerine çerçevesinde konferans, seminer, uluslararası zirveler gibi aktiviteler düzenlemektedir.
     
2002 yılında, TOBB'nin AB oda sistemine uyum programı çerçevesinde oluşturduğu ve İngiltere Odalar Birliği'nden alınan kriterlere göre kurulan 'AKREDİTASYON KURULU' tarafından odamız 'AKREDİTE ODA' ilan edilmiştir.
 

Odamızın TS EN ISO 9001/2015 Kalite Standardı şartlarına uygun bir Kalite Yönetim Sistemi sahip olduğu, Türk Standartları Enstitüsü tarafından onaylanmış ve belgelendirilmiştir.

Videolar
ETKİNLİK TAKVİMİ
Videolar

AB Bilgi Merkezi Yayınlar Bilgi Güncelleme Meslek Komiteleri Online Hizmetler Projeler
İSTİHDAM TEŞVİKLERİ HAKKINDA
TÜM CEVAPLAR İÇİN
www.istihdamatesvik.com
DENİZLİ’DE KAYITLI İSTİHDAMIN TEŞVİKİ İÇİN GÜÇLÜ DİYALOG VE YENİLİKÇİ YAKLAŞIM PROJESİ
KAMU SPOTU
DENİZLİ MERMER SEKTÖRÜNÜN
KALİTELİ MESLEKİ EĞİTİM İHTİYACINA
ÇÖZÜM İÇİN ORTAK ADIMLAR
KAMU SPOTU
YA BİRGÜN MESLEK LİSELERİ OLMASAYDI?
                                       
DSO İLETİŞİM MERKEZİ
0258 242 10 04