DENİZLİ SANAYİ ODASI
DENİZLİ CHAMBER OF INDUSTRY
Kullanıcı Girişi   @  TR | ENG
    
 
DUYURULAR
BASIN
ÖNERİ ve
ŞİKAYETLER

Başkan'dan Mektuplar
"Yatırımlarda Devlet Yardımları Hakkında Karar"da "Bornoz"un Giyim Eşyası Grubuna Alınması Nedeniyle Bölgesel Teşviklerden Yararlanamaması Hakkında
12 Ekim 2009 Pazartesi

"Sayın Bakanım / Vekilim

Bildiğiniz üzere 14.07.2009 tarih ve 2009/15199 sayılı “Yatırımlarda Devlet Yardımları Hakkında Karar” 16.07.2009 tarih ve 227290 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanmıştır. Bu Karar’ın ekinde yer alan “Bölgesel Bazda Desteklenecek Sektörler (US 97 Ulusal Faaliyet ve Ürün Sınıflanması Kodlarıyla)” bölümünde ilimiz Tekstil Sektörü “17- Tekstil Ürünleri İmalatı” kodu ile destekleneceği belirtilmektedir.

Ancak ilimizin en önemli ihracat kalemlerinden biri olan bornoz üretimi, “18- Giyim Eşyası İmalatı; Kürkün İşlenmesi ve Boyanması” kodunda olmasından dolayı Bölgesel Destek Unsurlarından faydalanamamaktadır. Hâlbuki ülkemizden ihraç edilen her 3 bornozdan 2’si ilimizde üretilmekte olup yıllık yaklaşık 200 milyon dolarlık ihracat gerçekleştirilmektedir. Ayrıca İlimizdeki tekstil ürünleri imalatçıları son yıllarda ürün çeşitlendirmesine giderek bay- bayan iç-dış giyim ürünleri üretimini önemli ölçüde arttırmış, yıllık yaklaşık 125 milyon dolarlık ihracat gerçekleştirmektedir..."

Mektubun tamamını görmek için lütfen tıklayınız.

NOT: Bu mektup, Devlet Bakanları Ali Babacan, M.Zafer Çağlayan ve Selma Aliye Kavaf'a, Denizli Milletvekillerine, Hazine Müsteşarı İbrahim Halil Çanakçı'ya ve  Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Yönetim Kurulu Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu'na  gönderilmiştir.

Videolar
ETKİNLİK TAKVİMİ
Videolar

AB Bilgi Merkezi Yayınlar Bilgi Güncelleme Meslek Komiteleri Online Hizmetler Projeler
İSTİHDAM TEŞVİKLERİ HAKKINDA
TÜM CEVAPLAR İÇİN
www.istihdamatesvik.com
DENİZLİ’DE KAYITLI İSTİHDAMIN TEŞVİKİ İÇİN GÜÇLÜ DİYALOG VE YENİLİKÇİ YAKLAŞIM PROJESİ
KAMU SPOTU
DENİZLİ MERMER SEKTÖRÜNÜN
KALİTELİ MESLEKİ EĞİTİM İHTİYACINA
ÇÖZÜM İÇİN ORTAK ADIMLAR
KAMU SPOTU
YA BİRGÜN MESLEK LİSELERİ OLMASAYDI?
                                       
DSO İLETİŞİM MERKEZİ
0258 242 10 04