DENİZLİ SANAYİ ODASI
DENİZLİ CHAMBER OF INDUSTRY
Kullanıcı Girişi   @  TR | ENG
    
 
DUYURULAR
BASIN
MESAJ KUTUSU

Başkan'dan Mektuplar
GDO Yönetmeliği Konusunda Görüş ve Önerilerimiz
09 Kasım 2009 Pazartesi

"Sayın Başbakanım - Bakanım,

Hayvancılık, yem ve tüm gıda sektörünü ilgilendiren, 26/Ekim/2009 tarih ve 27388 sayılı Resmi Gazetede yayınlanan “Gıda ve Yem Amaçlı Genetik Yapısı Değiştirilmiş Organizmalar ve Ürünlerinin İthalatı, İşlenmesi, İhracatı, Kontrol ve Denetimine Dair Yönetmelik” konusunda sıkıntılarımızı, çözmek için görüşlerimiz aşağıdaki şekildedir.

Halen bizler; GDO konusunda yeterince bilgilendirilmediğimize inanıyoruz. Yönetmelik ile ilgili gerekli hazırlıkların yapılabilmesi ve sorunsuz uygulanabilmesi için mutlaka geçiş süreci tanınmalıdır.

Konuyla ilgili yönetmelik yayınlandığı tarihten itibaren yürürlüğe girmiştir ancak dünya dengeleri düşünülmeden yapılan bu değişiklik, AB gibi konuyla ilgili altyapısı olan bir toplulukta bile 6 ay gibi geçiş süreci tanınırken hiçbir altyapısı olmayan ülkemizde alelacele devreye sokulması ciddi sıkıntıları beraberinde getirmiş, ticarette ve üretimde ülkemizi zor günlere sürükleyecektir..."

"Mektubun tamamını görmek için lütfen tıklayınız.

NOT: Bu mektup, Denizli Sanayici, Tüccar ve İşadamları Platformu ortak görüşü olarak Başbakan R. Tayyip Erdoğan, Devlet Bakanı Zafer Çağlayan, Tarım ve Köyişleri Bakanı M. Mehdi Eker ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Yönetim Kurulu Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu'na  gönderilmiştir.

Videolar
ETKİNLİK TAKVİMİ
Videolar

AB Bilgi Merkezi Yayınlar Bilgi Güncelleme Meslek Komiteleri Online Hizmetler Projeler
İSTİHDAM TEŞVİKLERİ HAKKINDA
TÜM CEVAPLAR İÇİN
www.istihdamatesvik.com
DENİZLİ’DE KAYITLI İSTİHDAMIN TEŞVİKİ İÇİN GÜÇLÜ DİYALOG VE YENİLİKÇİ YAKLAŞIM PROJESİ
KAMU SPOTU
DENİZLİ MERMER SEKTÖRÜNÜN
KALİTELİ MESLEKİ EĞİTİM İHTİYACINA
ÇÖZÜM İÇİN ORTAK ADIMLAR
KAMU SPOTU
YA BİRGÜN MESLEK LİSELERİ OLMASAYDI?
                                       
DSO İLETİŞİM MERKEZİ
0258 242 10 04