DENİZLİ SANAYİ ODASI
DENİZLİ CHAMBER OF INDUSTRY
Kullanıcı Girişi   @  TR | ENG
    
 
DUYURULAR
BASIN
ÖNERİ ve
ŞİKAYETLER

Başkan'dan Mektuplar
DSO Yönetim Kurulu Başkanı ve Denizli Platformu Sözcüsü Müjdat Keçeci’nin Ekonomi Koordinasyon Kurulu 39. Toplantısı Konuşması
13 Şubat 2010 Cumartesi

"Sayın Bakanlarım, değerli  hazirun Türkiye daha çok siyasetin konuşulduğu bir dönemden geçiyor. Medyamız da ekonomiye, yeterince yer vermiyor. Ancak şurası bir gerçek ki, kişi başına sermaye miktarını artırmadan gelişen hiçbir ülke olmadığı gibi kalkınmanın yolu teknoloji yoğun yatırım ve katma değeri yüksek üretimden geçmektedir.

Denizlimizin çözüm bekleyen meseleleri elbette vardır. Ama hükümetimizin ve yerel yönetimimizin gayret ve çalışmalarıyla çözüme kavuşan sıkıntılarımız da olmuştur. Hiç kuşkusuz, Denizli ve Denizli ekonomisinin sorunlarının çoğu, ülkemizin sorunlarından ayrı düşünülemez. Ne var ki kentimize, yaşadığımız çevreye, Denizli ekonomisine özgü sorunlarımız da bulunmaktadır. Bugün size, 2009 gibi global krizin damga vurduğu bir yılda bir milyar 989 milyar dolarlık ihracata imza atarak, Türkiye’nin en çok ihracat yapan illeri listesinde bir sıra yukarı çıkarak 8. olan ve her türlü zorluğa rağmen 135 bin kişiye istihdam sağlayan, tekstil ve konfeksiyon sektöründe her 2 çalışandan birinin kadın olmasıyla gurur duyan Denizli’den sesleniyorum. Siz değerli misafirlerimize, bugün, burada bizi yakından ilgilendiren sıkıntılarımızın bir bölümünü öneri ve taleplerimizle birlikte sunmaya çalışacağım."

 Mektubun tamamını görmek için lütfen tıklayınız.

NOT: Bu metin,  Ekonomi Koordinasyon Kurulu toplantısına katılan Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, Devlet Bakanı Cevdet Yılmaz, Devlet Bakanı Selma Aliye Kavaf, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Ömer Dinçer, Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Sanayi ve Ticaret Bakanı Nihat Ergün, Tarım Bakanı Mehdi Eker'e verilen dosyalarda da yer almıştır. 

Videolar
ETKİNLİK TAKVİMİ
Videolar

AB Bilgi Merkezi Yayınlar Bilgi Güncelleme Meslek Komiteleri Online Hizmetler Projeler
İSTİHDAM TEŞVİKLERİ HAKKINDA
TÜM CEVAPLAR İÇİN
www.istihdamatesvik.com
DENİZLİ’DE KAYITLI İSTİHDAMIN TEŞVİKİ İÇİN GÜÇLÜ DİYALOG VE YENİLİKÇİ YAKLAŞIM PROJESİ
KAMU SPOTU
DENİZLİ MERMER SEKTÖRÜNÜN
KALİTELİ MESLEKİ EĞİTİM İHTİYACINA
ÇÖZÜM İÇİN ORTAK ADIMLAR
KAMU SPOTU
YA BİRGÜN MESLEK LİSELERİ OLMASAYDI?
                                       
DSO İLETİŞİM MERKEZİ
0258 242 10 04