DENİZLİ SANAYİ ODASI
DENİZLİ CHAMBER OF INDUSTRY
Kullanıcı Girişi   @  TR | ENG
    
 
DUYURULAR
BASIN
ÖNERİ ve
ŞİKAYETLER

Başkan'dan Mektuplar
Dokuma Ve Konfeksiyon Sanayinin Korunması İçin İlgili Makamlarca Ticaret Soruşturması (Korunma, Anti-Damping Vb.) Ve Önlem Alınması Hakkında
10 Mart 2010 Çarşamba

"DIŞ TİCARET MÜSTEŞARLIĞI
İthalat Genel Müdürlüğü

İlimizdeki tüm sektörlerdeki sanayi şirketlerinin üye olduğu Odamız, uzun yıllardan beri şehrimizin sanayi şirketlerine hizmet vermeyi amaçlayan, istihdamın sürdürülmesi için çaba sarf eden sivil toplum kuruluşlarından biridir.

Denizli, 1980’li yıllarda başlayan ihracat hamlesi ile, sanayisini güçlendirmiş ve özellikle ev tekstili sektöründe havlu ve  bornozuyla  tüm Dünya’da tanınan bir konuma sahip bir şehir olmuştur. Özellikle dokuma/örme kumaş ile dokuma/örme konfeksiyon üretimi alanlarında ciddi başarılar sağlamıştır.

Denizli’de tekstil ve konfeksiyon sektörü, en fazla istihdamın olduğu sektördür. Dolayısıyla tekstil ve konfeksiyon ihracatını azaltacak değil artıracak önlemler alınmalı, üretim ve istihdama imkan sağlanmalıdır.

Uzun yılların emekleriyle kurulan tekstil ve konfeksiyon sanayi, çeşitli makro ve mikro ekonomik faktörler nedeniyle son yıllarda ciddi sıkıntılar yaşamaya başlamıştır.

Hepimizin de bildiği gibi, bu sektörden hayatını kazanan onbinlerce işçimiz ve mühendisimiz gelecek kaygısı içinde iken, Odamızın bu durum karşısında bir şeyler yapması gerektiği bilincindeyiz.

Bu bağlamda, dokumacılık ve konfeksiyon sanayinin yok olmasına yol açacak olan bu gidişatın durdurulması amacıyla, ilgili makamlarca bir ticaret politikası soruşturması açılması (korunma, anti-damping vb.) ve önlem alınması talebiyle,  aşağıdaki bilgileri dikkatlerinize sunarız..."

Mektubun tamamını görmek için lütfen tıklayınız.

NOT: Bu mektup, Dış Ticaret Müsteşarlığı İthalat Genel Müdürlüğü'ne gönderilmiştir.

Videolar
ETKİNLİK TAKVİMİ
Videolar

AB Bilgi Merkezi Yayınlar Bilgi Güncelleme Meslek Komiteleri Online Hizmetler Projeler
İSTİHDAM TEŞVİKLERİ HAKKINDA
TÜM CEVAPLAR İÇİN
www.istihdamatesvik.com
DENİZLİ’DE KAYITLI İSTİHDAMIN TEŞVİKİ İÇİN GÜÇLÜ DİYALOG VE YENİLİKÇİ YAKLAŞIM PROJESİ
KAMU SPOTU
DENİZLİ MERMER SEKTÖRÜNÜN
KALİTELİ MESLEKİ EĞİTİM İHTİYACINA
ÇÖZÜM İÇİN ORTAK ADIMLAR
KAMU SPOTU
YA BİRGÜN MESLEK LİSELERİ OLMASAYDI?
                                       
DSO İLETİŞİM MERKEZİ
0258 242 10 04