DENİZLİ SANAYİ ODASI
DENİZLİ CHAMBER OF INDUSTRY
Kullanıcı Girişi   @  TR | ENG
    
 
DUYURULAR
BASIN
ÖNERİ ve
ŞİKAYETLER

Duyurular > Genel Duyurular
16 MADDELİK DESTEK VE ÖNLEM PAKETİ SANAYİCİLERE CAN SUYU OLABİLİR
17 Ağustos 2018 Cuma

 Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, sanayici, KOBİ ve girişimciler için 16 maddelik destek ve önlem paketini açıkladı.

 

Varank’ın açıklamalarına göre: "Kalkınma ajanslarıyla 1500 projeye 500 milyon lira, teknoloji geliştirme bölgelerine de 100 milyon lira destek sağlanacak. 16 maddelik yeni paket ile KOSGEB alacaklarına 2019 yılına kadar erteleme gelecek. Ar-Ge desteklerine kur farkı ayarı yapılacak. Yatırım Teşvik Belgesi başvuru ücreti kaldırılacak. Dış pazara açılan KOBİ'lere 300 bin TL destek verilecek. Teknoloji girişimcilerine destek 200 bin TL'ye çıkarıldı.

 

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın sanayiciler için hazırladığı 16 maddelik yeni paketi değerlendiren Denizli Sanayi Odası Başkanı Müjdat Keçeci, “Sanayicilerin bu zor günlerinde gelen teşviklerden yaralanması gerekir. Sanayicilerimiz de bu destekleri değerlendirecektir.  Zira yükselen faiz ve kur problemi olan sanayicinin bu ilave edilen teşviklerden yararlanarak işletmesinde hem bir sıkıntısını gidereceğine hem de katma değer yaratacağına inanıyoruz. Bu zor günlerde böyle bir desteğe sanayicilerimizin gerçekten ihtiyacı vardı. Bu destek paketi sanayicilerimize can suyu olabilir” diye konuştu.

 

Videolar
ETKİNLİK TAKVİMİ
Videolar

AB Bilgi Merkezi Yayınlar Bilgi Güncelleme Meslek Komiteleri Online Hizmetler Projeler
İSTİHDAM TEŞVİKLERİ HAKKINDA
TÜM CEVAPLAR İÇİN
www.istihdamatesvik.com
DENİZLİ’DE KAYITLI İSTİHDAMIN TEŞVİKİ İÇİN GÜÇLÜ DİYALOG VE YENİLİKÇİ YAKLAŞIM PROJESİ
KAMU SPOTU
DENİZLİ MERMER SEKTÖRÜNÜN
KALİTELİ MESLEKİ EĞİTİM İHTİYACINA
ÇÖZÜM İÇİN ORTAK ADIMLAR
KAMU SPOTU
YA BİRGÜN MESLEK LİSELERİ OLMASAYDI?
                                       
DSO İLETİŞİM MERKEZİ
0258 242 10 04