DENİZLİ SANAYİ ODASI
DENİZLİ CHAMBER OF INDUSTRY
Kullanıcı Girişi   @  TR | ENG
    
 
DUYURULAR
BASIN
ÖNERİ ve
ŞİKAYETLER

Duyurular > Genel Duyurular
WWF-TÜRKİYE VE WWF-İSVEÇ TEMSİLCİLERİ DSO’YU ZİYARET ETTİ
06 Eylül 2018 Perşembe

 WWF-Türkiye (Doğal Hayatı Koruma Vakfı) ve WWF-İsveç temsilcileri Denizli Sanayi Odası’nı ziyaret etti.

 

Büyük Menderes Nehrinde kritik seviyelere ulaştığı tespit edilen kirliliğin önüne geçmeyi hedefleyen ‘Tekstil Sektöründe Temiz Üretimin Yaygınlaşması’ hareketi kapsamında, konunun ilgili taraflarıyla bir araya gelen WWF-Türkiye, bugün Denizli Sanayi Odası’ndaydı.

 

Büyük Menderes havzasına etkisi olan Denizlili sanayi kuruluşlarının, özellikle tekstil sektöründe faaliyet gösteren işletmelerde, havza sularının korunması ve temiz üretim konusunda farkındalık yaratmak amacında olduklarını dile getiren WWF temsilcileri, Çin başta olmak üzere Hindistan, Pakistan gibi diğer ülkelerde de yaptıkları işbirliklerinden ve başlattıkları aksiyonlardan bahsettiler.

 

Bahsi geçen harekete dahil olan ünlü İsveçli H&M ve İkea gibi markaların başarı öykülerinden ve geçtikleri aşamalardan bahseden İsveçli WWF uzmanları, bu markalarla çalışmakta olan Denizlili tekstil firmalarımızla da yakın temasta olmak istediklerini ifade ettiler. Temiz üretim uygulamalarının metotları, faydaları ve bu uygulamalar için finansman kaynaklarına erişim gibi konuları içeren bir rehberin kısa zamanda Denizli’de yaygınlaştırılması ve bu bağlamda farkındalığın arttırılması için önerilerin masaya yatırıldığı toplantıda, Denizli Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı İ. Okan Konyalıoğlu, Sanayi Odası olarak gelecek projelerde konuyla ilgili tüm paydaşlarla beraber, ortak adımlar atmaya hazır olduklarını dile getirdi.

Videolar
ETKİNLİK TAKVİMİ
Videolar

AB Bilgi Merkezi Yayınlar Bilgi Güncelleme Meslek Komiteleri Online Hizmetler Projeler
İSTİHDAM TEŞVİKLERİ HAKKINDA
TÜM CEVAPLAR İÇİN
www.istihdamatesvik.com
DENİZLİ’DE KAYITLI İSTİHDAMIN TEŞVİKİ İÇİN GÜÇLÜ DİYALOG VE YENİLİKÇİ YAKLAŞIM PROJESİ
KAMU SPOTU
DENİZLİ MERMER SEKTÖRÜNÜN
KALİTELİ MESLEKİ EĞİTİM İHTİYACINA
ÇÖZÜM İÇİN ORTAK ADIMLAR
KAMU SPOTU
YA BİRGÜN MESLEK LİSELERİ OLMASAYDI?
                                       
DSO İLETİŞİM MERKEZİ
0258 242 10 04