DENİZLİ SANAYİ ODASI
DENİZLİ CHAMBER OF INDUSTRY
Kullanıcı Girişi   @  TR | ENG
    
 
DUYURULAR
BASIN
ÖNERİ ve
ŞİKAYETLER

Duyurular > Genel Duyurular
YABANCI İŞÇİ ÇALIŞTIRMA MEVZUATI VE UYGULAMASI HAKKINDA BİLGİLENDİRDİLER
23 Ekim 2018 Salı

Denizli Sanayi Odası’nın yerel ortak olarak yer aldığı Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ve Uluslararası Çalışma Örgütü Ankara Ofisi ortaklığında 23 Ekim Salı günü Denizli Dedeman Park Otel’de, Yabancı İşçi Çalıştırma Mevzuatı ve Uygulaması ile Türkiye’deki Uluslararası Koruma (UK) Başvuru ve Statü Sahipleri için İnsana Yakışır İş Olanaklarının Geliştirilmesi Projesi Tanıtım Toplantısı’ gerçekleştirildi.

 

Toplantıya işverenler yanında, Denizli Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası ve Denizli PERYÖN’ün katkılarıyla birçok mali müşavir ve insan kaynakları uzmanı da katıldı. Toplantı, Denizli Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı İ. Okan Konyalıoğlu’nun açılış konuşmasıyla başladı. Açılış konuşmasının ardından Uluslararası Çalışma Örgütü ve Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı konuşmalarıyla ve ILO Türkiye Ofisi, Denizli İl Göç Müdürlüğü ve Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı sunumları ile devam etti.

 

Sunumlarda Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı “Yabancı İşçi Çalıştırma Mevzuatı”nı, Denizli İl Göç Müdürlüğü Türkiye’deki yabancılar ve ülkemizdeki statülerini, ILO Türkiye Ofisi ise projenin amacı olan uluslararası koruma başvuru ve statü sahibi yabancılara yönelik güvenilir bilgi tabanı geliştirme, geçimlerini sağlamalarına ve insana yakışır iş olanaklarına erişimlerine katkıda bulunma ve yerel halkla uyumuna destek olma konuları hakkında bilgi verildi.

 

Bu doğrultuda pilot illerde ilgili kamu kurumları, sivil toplu kuruluşları ve işverenlere yönelik bilgilendirme toplantıları düzenlenmeye devam edeceği bildirildi.

 

Toplantı, konuşmaların ardından firma temsilcilerinden gelen soru cevap bölümüyle son buldu. 

Videolar
ETKİNLİK TAKVİMİ
Videolar

AB Bilgi Merkezi Yayınlar Bilgi Güncelleme Meslek Komiteleri Online Hizmetler Projeler
İSTİHDAM TEŞVİKLERİ HAKKINDA
TÜM CEVAPLAR İÇİN
www.istihdamatesvik.com
DENİZLİ’DE KAYITLI İSTİHDAMIN TEŞVİKİ İÇİN GÜÇLÜ DİYALOG VE YENİLİKÇİ YAKLAŞIM PROJESİ
KAMU SPOTU
DENİZLİ MERMER SEKTÖRÜNÜN
KALİTELİ MESLEKİ EĞİTİM İHTİYACINA
ÇÖZÜM İÇİN ORTAK ADIMLAR
KAMU SPOTU
YA BİRGÜN MESLEK LİSELERİ OLMASAYDI?
                                       
DSO İLETİŞİM MERKEZİ
0258 242 10 04