DENİZLİ SANAYİ ODASI
DENİZLİ CHAMBER OF INDUSTRY
Kullanıcı Girişi   @  TR | ENG
    
 
DUYURULAR
BASIN
ÖNERİ ve
ŞİKAYETLER

Duyurular > Genel Duyurular
SANAYİCİNİN KÖMÜR TEMİNİNDE PROBLEM
26 Ekim 2018 Cuma

26 Ekim günü Denizli Sanayi Odası’nda gerçekleştirilen toplantının gündeminde Ege Linyit İşletmesinden kömür temini esnasında yaşanan bazı problemlere ve Denizlili sanayicinin yaşadığı genel sorunlar konuşuldu.

 

Son zamanlarda aşırı şekilde artan elektrik ve doğalgaz zamlarından dolayı sanayicilerin kömür kullanımı arttı. Türkiye Kömür İşletmeleri’nin verdiği kömür tahsisleri ise sanayiciye yeterli gelmiyor. Bu nedenle sanayiciler, Denizli Sanayi Odası’nda bir araya gelerek bu konudaki taleplerini dile getirdiler.

 

DSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Selim Kasapoğlu ve Meclis Üyesi Selim Yaymanoğlu Başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya, AK Parti Denizli Milletvekilimiz Şahin Tin katıldı.

 

Toplantının açılış konuşmasını yapan ve üyelerden gelen sorunları ve çözüm önerilerini tek tek not alan DSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Selim Kasapoğlu, raporu AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin’e sundu.

 

Özellikle talep edilen kömür miktarının oldukça altında tahsis gerçekleştirildiği konusuna vurgu yapan Kasapoğlu sözlerine şöyle devam etti: “Üyelerimizden aldığımız geri bildirimler, Ege Linyit İşletmesinden kömür temini esnasında yaşanan bazı problemleri ortaya çıkardı. Bu problemlerin başında ise özellikle talep edilen kömür miktarının oldukça altında tahsis gerçekleştirilmesi geliyor. Bu noktada Odamız çatısı altında birlikte hareket edip, ilgili tüm merciler nezdinde güçlü girişimlerde bulunabilmek adına bir toplantı düzenlemek istedik. Toplantımıza davet ettiğimiz Sayın Şahin Tin vekilimiz de bizleri dinlemek ve sorunlarımıza çözüm bulmak için toplantımıza iştirak etti.  Kendisine çok teşekkür ederiz” dedi.

 

Sanayicilerle DSO toplantı salonunda bir araya gelen AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, sanayicilere geçen yıl olduğu gibi bu yıl da Denizlili sanayicinin bu konuda yaşadığı sorunların baş takipçisi olunacağı sözünü verdi. Tin, bunun dışında da sanayicilerimiz tarafından dile getirilen tüm sorun ve önerileri dikkate alarak, gerekli girişimlerin yapılması konusunda da ilk adımları toplantı esnasında attı. Tin, “Ben de sizlerin içerisinden gelen bir kişi olarak sizlerin yaşamış olduğu sorunlarınızı çok iyi anlıyorum. Bu anlamda elimden gelen desteği vermeye de hazırım” diye konuştu.

 

 

Videolar
ETKİNLİK TAKVİMİ
Videolar

AB Bilgi Merkezi Yayınlar Bilgi Güncelleme Meslek Komiteleri Online Hizmetler Projeler
İSTİHDAM TEŞVİKLERİ HAKKINDA
TÜM CEVAPLAR İÇİN
www.istihdamatesvik.com
DENİZLİ’DE KAYITLI İSTİHDAMIN TEŞVİKİ İÇİN GÜÇLÜ DİYALOG VE YENİLİKÇİ YAKLAŞIM PROJESİ
KAMU SPOTU
DENİZLİ MERMER SEKTÖRÜNÜN
KALİTELİ MESLEKİ EĞİTİM İHTİYACINA
ÇÖZÜM İÇİN ORTAK ADIMLAR
KAMU SPOTU
YA BİRGÜN MESLEK LİSELERİ OLMASAYDI?
                                       
DSO İLETİŞİM MERKEZİ
0258 242 10 04