DENİZLİ SANAYİ ODASI
DENİZLİ CHAMBER OF INDUSTRY
Kullanıcı Girişi   @  TR | ENG
    
 
DUYURULAR
BASIN
ÖNERİ ve
ŞİKAYETLER

Duyurular > Genel Duyurular
SANAYİCİNİN ÇAĞRISI YANIT BULDU, KÖMÜR TAHSİSLERİ GERÇEKLEŞTİ
19 Şubat 2019 Salı

Denizli Sanayi Odası’nın Ocak ayı meclis toplantısında dile getirilen sanayicilerin Ege Linyit İşletmesi’nden yapılan kömür temini sırasında yaşadığı sorunlar çözüme kavuştu.

 

Denizli sanayisinde tekstil sektörü başta olmak üzere birçok sektörde üretim sürecinin önemli bir girdisini oluşturan kömürün tahsisi ile ilgili problem yaşayan Denizli sanayicisi, konuyu DSO meclisinde gündeme getirmişti. Her sene sanayiciler, kapasite kullanım oranlarına uygun olarak Ege Linyit İşletmeleri’nden kömür talebinde bulunuyorlar. Talep ettikleri tutarların çok aşağısında tahsis alan sanayiciler, senelerdir bu rahatsızlıklarını dile getiriyorlar. Bu sene özellikle elektrik ve doğalgaz zamlarının işveren üzerinde ciddi maliyetler doğuracak şekilde artması sonucu kömür talebi artmış ve sanayicilere yapılan kömür tahsislerinin taleplerin çok altında kalması, üretim kanadında sorunlara neden olmuştu. Taleplerinin çok altında kömür tahsis edilen sanayiciler, bu tahsisleri de tam olarak alamadıklarından şikayet etmiş ve konu DSO meclisinde dile getirilmişti.

 

Konuyla ilgili görevlendirilen Başkan Yardımcısı Selim Kasapoğlu, Denizlili sanayicilerin tahsis edilen miktarların tamamını alacaklarını müjdeledi. Konuyla ilgili açıklama yapan Kasapoğlu, “Kömür tahsis konusu geçen sene ve önceki senelerde olduğu gibi bu sene de Denizli Sanayi Odası’nın gündemindeydi. Ne yazık ki Türkiye Kömür İşletmelerinin üretimi, biz sanayicilerin ihtiyacını karşılamaktan çok uzak. Bu nedenle sanayici kömür ihtiyacını dışarıdan sağlamaya çalışıyor ki bunun için de 2,5 kata yakın bedeller ödüyor. Bu nedenle biz sanayiciler olarak bu tahsisler yapılırken sanayicilere öncelik verilmesini istiyoruz. Kendisi de aslen sanayici olan Milletvekilimiz Şahin TİN, geçen sene olduğu gibi bu sene de konuyla ilgilendi ve sanayicimize kömür tahsisini sağladı. Özellikle tekstil sektörü temsilcileri olarak kendisine teşekkürü borç biliriz.” dedi.

 

Videolar
ETKİNLİK TAKVİMİ
Videolar

AB Bilgi Merkezi Yayınlar Bilgi Güncelleme Meslek Komiteleri Online Hizmetler Projeler
İSTİHDAM TEŞVİKLERİ HAKKINDA
TÜM CEVAPLAR İÇİN
www.istihdamatesvik.com
DENİZLİ’DE KAYITLI İSTİHDAMIN TEŞVİKİ İÇİN GÜÇLÜ DİYALOG VE YENİLİKÇİ YAKLAŞIM PROJESİ
KAMU SPOTU
DENİZLİ MERMER SEKTÖRÜNÜN
KALİTELİ MESLEKİ EĞİTİM İHTİYACINA
ÇÖZÜM İÇİN ORTAK ADIMLAR
KAMU SPOTU
YA BİRGÜN MESLEK LİSELERİ OLMASAYDI?
                                       
DSO İLETİŞİM MERKEZİ
0258 242 10 04