DENİZLİ SANAYİ ODASI
DENİZLİ CHAMBER OF INDUSTRY
Kullanıcı Girişi   @  TR | ENG
    
 
DUYURULAR
BASIN
ÖNERİ ve
ŞİKAYETLER

Duyurular > Genel Duyurular
AK PARTİ DENİZLİ MİLLETVEKİLİ AHMET YILDIZ, DSO’YU ZİYARET ETTİ
02 Nisan 2019 Salı

Seçim sonrası Ak Parti Denizli Milletvekili Ahmet Yıldız Denizli Sanayi Odası Başkanı Müjdat Keçeci’yi ziyaret etti.

 

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Keçeci, seçim sonrası değerlendirmelerini Ak Parti Denizli Milletvekili Ahmet Yıldız’a anlattı.

Keçeci, “Uzun süredir ülkece odaklandığımız yerel seçimleri de geride bıraktık. Geçirdiğimiz bu yerel seçimin tüm ülkemize hayırlı olmasını diliyor; yeni seçilen yöneticilerimize kolaylıklar diliyorum. Bu dönemeçten sonra 4,5 yıllık seçimsiz bir döneme girmiş bulunuyoruz. Bunun ülkemiz için ekonomiye ve üretime odaklanmamız gereken bir süreç olması gerektiğini düşünüyorum. Gerek Cumhurbaşkanımız gerekse ekonomi yönetimi, ekonomik reform sinyallerini verdi. Şimdi bu sinyallerin gerçeğe dönüştüğünü görmek istiyoruz. Biz iş dünyası olarak çok uzun zamandır beklemedeyiz. Şimdi açıklanacak olan paketlerle ekonomi yönetiminden beklentimiz kanımıza kan, canımıza can katmalarıdır. Hızlıca üretimi teşvik edecek formüller üretilmeli ve sanayinin kalkınması için adımlar atılmalıdır. Sanayicinin üzerinde çok ciddi maliyetler birikti. Sanayicinin yükünü biraz daha hafifletecek ve gerekli yerli yatırımcıyı gerekse yabancı yatırımcıyı yatırıma özendirecek birtakım tedbirler alınması gerekiyor. Biz sanayiciler olarak uzun zamandır bu sürecin atlatılmasını bekliyorduk. Artık seçim gündemden düştüğüne göre, biz üreticiler yeniden gündemde baş sıraya yerleşebiliriz. Kısa ve orta vadeli reformların en kısa sürede planlanarak bizlere sunulması gerekmektedir. Ayrıca dövizin stabil olması veya hareketlerinin tahmin edilebilir hale gelmesi için mücadele verilmesi gerektiğini düşünüyorum çünkü yatırım bizim en önemli konumuz. Bugün TOBB ile istihdamı artırmak için mücadele veriyoruz ve bu ancak yeni yatırımla mümkün olacak. Bunun için bu yatırımların finansmanla ilgili sorununu çözmek gerektiğini düşünüyorum. Bu faizlerle, yatırım yapmak şansının olmadığını düşünüyorum. Tüm bu temel sorunları çözdükten sonra da yatırımcıları katma değer yaratacak yatırımlara yönlendirmemiz gerekmektedir. İşin özü, kalıcı stratejik planlarımızın olması gerekiyor. Artık ülke olarak bu planları yapmaya da uygulamaya da hazır olduğumuzu düşünüyorum.” diye konuştu.

 

Ak Parti Denizli Milletvekili Ahmet Yıldız, “Düşünceleriniz bizler için çok önemli. Bu ülkenin geleceği için elimizden geleni yapmak için çabalayacağız.” dedi.

 

Videolar
ETKİNLİK TAKVİMİ
Videolar

AB Bilgi Merkezi Yayınlar Bilgi Güncelleme Meslek Komiteleri Online Hizmetler Projeler
İSTİHDAM TEŞVİKLERİ HAKKINDA
TÜM CEVAPLAR İÇİN
www.istihdamatesvik.com
DENİZLİ’DE KAYITLI İSTİHDAMIN TEŞVİKİ İÇİN GÜÇLÜ DİYALOG VE YENİLİKÇİ YAKLAŞIM PROJESİ
KAMU SPOTU
DENİZLİ MERMER SEKTÖRÜNÜN
KALİTELİ MESLEKİ EĞİTİM İHTİYACINA
ÇÖZÜM İÇİN ORTAK ADIMLAR
KAMU SPOTU
YA BİRGÜN MESLEK LİSELERİ OLMASAYDI?
                                       
DSO İLETİŞİM MERKEZİ
0258 242 10 04