DENİZLİ SANAYİ ODASI
DENİZLİ CHAMBER OF INDUSTRY
Kullanıcı Girişi   @  TR | ENG
    
 
DUYURULAR
BASIN
ÖNERİ ve
ŞİKAYETLER

Duyurular > Genel Duyurular
İŞ VE EĞİTİM DÜNYASI GİRİŞİMCİLİK ZİRVESİNDE BULUŞTU
09 Mart 2020 Pazartesi

 

6-7 Mart 2020 tarihinde ODTÜ Geliştirme Vakfı Okulları tarafından düzenlenen “HighSchool4Society” Girişimcilik Zirvesi büyük bir katılımla gerçekleşti. Denizli Sanayi Odası desteğiyle ilk defa halka açık olarak gerçekleştirilen Girişimcilik Zirvesi’ne ODTÜ Geliştirme Vakfı’nın Ankara, Denizli, Mersin, Niğde’de yer alan liselerindeki Girişimcilik Kulübü öğrencileri sunumlarıyla katılırken TOBB Sektörler ve Girişimcilik Daire Başkanı Ozan ACAR, Genç Başarı Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı, İninal ve Kredico Kurucu Ortağı Çelik ÖREN,  “Reeder”ın Kurucusu ve 2018/2019 Türkiye’nin Kadın Girişimcisi Yarışması birincisi Sezen SUNGUR SARAL gibi önemli konuşmacılar da konuklarla bilgi ve tecrübelerini paylaştı.

 

Zirvenin ilk gününde 4 farklı ilden gelen lise öğrencileri, eğitmenleri eşliğinde ODTÜ GV Özel Denizli Okullarında, jüriye sunacakları start-up sunumlarını hazırlayarak, yoğun bir çalışma temposu içinde günlerini tamamladılar. Zirvenin ikinci günü olan 7 Mart Cumartesi günü Nihat Zeybekçi Kongre ve Kültür Merkezi’nde öğrenci, iş insanı ve eğitimcilerden oluşan 700’ü aşkın kişinin katılımıyla gerçekleşen panel ve sunumlarda girişimciliğe ilişkin birçok konu masaya yatırıldı.

 

Zirvenin açılışında konuşma yapan Denizli Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Okan KONYALIOĞLU, kendi deneyimlerini paylaşarak girişimciliğin önemini giderek arttırdığını; özellikle genç kuşak içerisinde bu olgunun giderek yayıldığını vurguladı. ODTÜ GV Okulları Kurucu Temsilcisi Deniz KESKİN de gerçekleştirdiği açılış konuşmasında sadece kendi öğrencilerine değil, pek çok gence, Türkiye’deki girişimci yetenekleri tanıma, problem odaklı girişimciliği öğrenme konusunda ortam yaratmanın da kurumları için önemli olduğunu vurguladı.

 

Zirvede çok değerli konukları ağırladıklarını belirten DSO Başkan Yardımcısı Konyalıoğlu, daha fazla kişiye ulaşmak için ODTÜ Geliştirme Vakfı Okulları ile birlikte ortak aldıkları karar gereği etkinlik videolarını sosyal platformlarda halka açacaklarını belirtti.

 

Videolar
ETKİNLİK TAKVİMİ
Videolar

AB Bilgi Merkezi Yayınlar Bilgi Güncelleme Meslek Komiteleri Online Hizmetler Projeler
İSTİHDAM TEŞVİKLERİ HAKKINDA
TÜM CEVAPLAR İÇİN
www.istihdamatesvik.com
DENİZLİ’DE KAYITLI İSTİHDAMIN TEŞVİKİ İÇİN GÜÇLÜ DİYALOG VE YENİLİKÇİ YAKLAŞIM PROJESİ
KAMU SPOTU
DENİZLİ MERMER SEKTÖRÜNÜN
KALİTELİ MESLEKİ EĞİTİM İHTİYACINA
ÇÖZÜM İÇİN ORTAK ADIMLAR
KAMU SPOTU
YA BİRGÜN MESLEK LİSELERİ OLMASAYDI?
                                       
DSO İLETİŞİM MERKEZİ
0258 242 10 04