DENİZLİ SANAYİ ODASI
DENİZLİ CHAMBER OF INDUSTRY
Kullanıcı Girişi   @  TR | ENG
    
 
DUYURULAR
BASIN
ÖNERİ ve
ŞİKAYETLER

Duyurular > Genel Duyurular
DSO MAYIS AYI MECLİS TOPLANTISI AK PARTİLİ MİLLET VEKİLLERİNİN KATILIMYLA GERÇEKLEŞTİRİLDİ
29 Mayıs 2020 Cuma

 

Denizli Sanayi Odası, Mayıs ayı olağan Meclis toplantısını videokonferans yöntemiyle Denizli AK Parti Milletvekillerinin katılımıyla gerçekleştirdi.

 

Meclis Başkanı Mehmet Tosunoğlu’nun başkanlığı ve moderatörlüğünde gerçekleşen toplantıda sanayiciler Denizli’ye ve sanayi sektörüne ilişkin sorunlarını 8 başlık altında toplayarak milletvekillerine ilettiler. Sorunlara ilişkin sunumu gerçekleştiren Yönetim Kurulu Başkanı Müjdat Keçeci’nin sunumda yer verdiği 4 ana başlık Denizli Sorunları, Korona Salgını Etkileri, Yatırım ve Lojistik olarak adlandırıldı.

 

Denizli Sorunları başlığı altında Avdan’a yapılması düşünülen ve kamuoyunda ciddi bir tepkiyle karşılanan termik santral konusuna da yer verildi. Korona Salgını Etkileri başlığı altında enerji maliyetlerindeki yükselişler ve mücbir sebep kapsamına alınmayan sektörlerin uğradığı zararlar, toplantıya katılan AK Parti Denizli Milletvekilleri; Cahit Özkan, Şahin Tin, Ahmet Yıldız ve Nilgün Ök’e aktarıldı. Yatırım başlığı altında Çardak OSB ve Makine İhtisas OSB konusundaki gelişmeler değerlendirilip, talepler sıralanırken; Lojistik başlığı altında da yine uzun zamandır kamuoyunun gündeminde olan Denizli – Aydın otoyolu ile demiryolu konuları aktarıldı.

 

Tek tek söz alan milletvekilleri, gündem alt maddeleri olan, Sanayi Bakanı’nın Denizli’ye davet edilmesi. Tavas Avdan’a yapılması düşünülen termik santral, korona salgınının etkileri olan mücbir sebep kapsamının genişletilmesi, sanayi sektöründe enerji bedellerinde yaşanan artışlar, Çardak Özdemir Sabancı Organize Sanayi Bölgesi, Denizli Makine İhtisas Organize Sanayi Bölgesi, Denizli – Aydın otoyolu, Denizli’yi İzmir’e bağlayacak demiryolu taşımacılığı konularında görüşlerini ve yürütülen çalışmaları aktardı.

 

Toplantının ikinci yarısında gerçekleştirilen soru-cevap bölümü ile Denizli Sanayi Odası meclis üyeleri, Denizli sanayisinin sorunları ve çözüm önerileri konusunda milletvekilleri ile karşılıklı değerlendirme şansı buldu.

 

Videolar
ETKİNLİK TAKVİMİ
Videolar

AB Bilgi Merkezi Yayınlar Bilgi Güncelleme Meslek Komiteleri Online Hizmetler Projeler
İSTİHDAM TEŞVİKLERİ HAKKINDA
TÜM CEVAPLAR İÇİN
www.istihdamatesvik.com
DENİZLİ’DE KAYITLI İSTİHDAMIN TEŞVİKİ İÇİN GÜÇLÜ DİYALOG VE YENİLİKÇİ YAKLAŞIM PROJESİ
KAMU SPOTU
DENİZLİ MERMER SEKTÖRÜNÜN
KALİTELİ MESLEKİ EĞİTİM İHTİYACINA
ÇÖZÜM İÇİN ORTAK ADIMLAR
KAMU SPOTU
YA BİRGÜN MESLEK LİSELERİ OLMASAYDI?
                                       
DSO İLETİŞİM MERKEZİ
0258 242 10 04