DENİZLİ SANAYİ ODASI
DENİZLİ CHAMBER OF INDUSTRY
Kullanıcı Girişi   @  TR | ENG
    
 
DUYURULAR
BASIN
MESAJ KUTUSU

Duyurular > Genel Duyurular
DSO VE GEKA İŞBİRLİĞİ İLE DENİZLİ BÜYÜK VERİ DİJİTALLEŞME MERKEZİ KURULACAK
09 Mart 2021 Salı

 

Denizli Sanayi Odası ve GEKA’nın Fizibilite Desteği Programı kapsamında destek almaya hak kazanan “Denizli Büyük Veri Dijitalleşme Merkezi Fizibilite Projesi”nin sözleşmesi imzalandı. DSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Okan Konyalıoğlu, DSO Genel Sekreteri Zeren Gerelioğlu ve GEKA Genel Sekreteri Özgür Akdoğan protokole katıldı.

 

Proje hakkında bilgi veren DSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Okan Konyalıoğlu, “Proje başta Denizli ili sanayisine sonrasında ülke geneline hitap edebilecek işletmelerin endüstri 4.0 yaklaşımına uyum süreçlerinde dijitalleşmelerinin sağlanmasına katkı sağlanması amacıyla kurulacak ve ulusal ve/veya uluslararası fonlar ile desteklenmesi hedeflenen Denizli Büyük Veri Dijitalleşme Merkezi’nin kurulumu öncesinde kuluçka, aktif proje ve sonrasında sürdürme dönemlerinin en doğru şekilde kurgulanmasını sağlamaya yönelik fizibilite çalışmasını içermektedir.” dedi.

 

Konyalıoğlu, “Projenin genel amacı Denizli Büyük Veri Dijitalleşme Merkezinin detaylı fizibilitesinin hazırlanarak ulusal ve/veya uluslararası fon kaynaklarından finansman sağlanmasına yönelik çalışma yapmak suretiyle merkezin kurulmasına katkı sağlanmasıdır.” diye konuştu.

 

Proje kapsamında, Denizli Büyük Veri Dijitalleşme Merkezinin kurularak, büyük verinin toplanması, ayrıştırılması, işlenmesi, bilgiye dönüştürülmesi, korunması ve yönetilmesi süreçlerinde işletmelerin farkındalık, kapasite, nitelik ve becerilerinin arttırılarak dijital dönüşüm süreçlerine katkı sağlanması amaçlanmaktadır diyen Konyalıoğlu, “Projenin özel amacı,  Denizli’deki sanayi işletmelerinin rekabet gücünü ve uluslararası entegrasyonlarını arttırmak için, büyük veri alanında firmalara eğitim, danışmanlık, depolama, yazılım hizmetleri sağlayacak, aynı zamanda gençlerin veri etiketleme alanında istihdam edilebilirliğini arttıracak Denizli Büyük Veri Dijitalleşme Merkezi’nin kurgusunun geliştirilerek, teknik ve mali fizibilitesinin ortaya konulması; ayrıca merkezin kurulumu için uluslararası fon kaynaklarından finansman başvurusu yapmak üzere projenin hazırlanmasıdır.” dedi.

 

DSO bu proje ile, üyelerinden gelen yoğun talebi de göz önünde bulundurarak, üyelerinin dijitalleşme gayretlerine öncü olmayı amaç edinmiştir diye ifade eden, Konyalıoğlu, “Dijitalleşme ve endüstri 4,0 dönüşümüne ayak uydurma ancak büyük verinin elde edilmesi ve işlenmesi ile mümkün olabilecektir. Bu konu her firma için veri toplama, işleme, depolama, yazılım, danışmanlık, nitelikli işgücü vb. birçok hizmet ihtiyacını doğuracaktır. Bu noktada DSO, öncelikle Denizli imalat sanayi başta olmak üzere, tüm TR32 bölgesine hizmet verebilecek bir ‘Büyük Veri – Dijitalleşme Merkezi’ni bölgeye kazandırmayı hedeflemektedir.” şeklinde konuştu.

 

Videolar
ETKİNLİK TAKVİMİ
Videolar

AB Bilgi Merkezi Yayınlar Bilgi Güncelleme Meslek Komiteleri Online Hizmetler Projeler
İSTİHDAM TEŞVİKLERİ HAKKINDA
TÜM CEVAPLAR İÇİN
www.istihdamatesvik.com
DENİZLİ’DE KAYITLI İSTİHDAMIN TEŞVİKİ İÇİN GÜÇLÜ DİYALOG VE YENİLİKÇİ YAKLAŞIM PROJESİ
KAMU SPOTU
DENİZLİ MERMER SEKTÖRÜNÜN
KALİTELİ MESLEKİ EĞİTİM İHTİYACINA
ÇÖZÜM İÇİN ORTAK ADIMLAR
KAMU SPOTU
YA BİRGÜN MESLEK LİSELERİ OLMASAYDI?
                                       
DSO İLETİŞİM MERKEZİ
0258 242 10 04