DENİZLİ SANAYİ ODASI
DENİZLİ CHAMBER OF INDUSTRY
Kullanıcı Girişi   @  TR | ENG
    
 
DUYURULAR
BASIN
ÖNERİ ve
ŞİKAYETLER

Anketler > Denizli Sanayisi Genel Görünüm Anketi-2008

Denizli Sanayi Odası, 2008 yılında bin 233 üyesi arasında yaptığı “Denizli Sanayisi Genel Görünüm Anketi-2008” ile Denizli sanayisinin geçmiş iki yılı ile 2008 beklentilerinin fotoğrafını çekti. İşkolları çeşitliliği bakımından zengin bir görünüm sergileyen Denizli sanayisini bir bütün olarak kavrayan anket, Denizli sanayisinde son iki yılda üretim, kapasite kullanımı, satış, karlılık, finansman, yatırım, istihdam gibi konularda yaşanan gelişmeler ile 2008’e ilişkin beklentilere ışık tuttu.

Denizli Sanayisi Genel Görünüm Anketi, 2008 yılında Denizlili sanayisinde geride kalan 2 yıl boyunca üretim, satış, sipariş ve istihdam ile kapasite kullanımı bakımından yaşanan gelişmeleri saptayıp, 2008 yılına ilişkin bu alanlardaki beklentileri ortaya koydu.‘Üretim içindeki ithal girdilerin payı’, ‘kar marjı’, ‘tahsilat vadesi’ ile ‘maliyetler’deki değişimler masaya yatırıldı. Denizlili sanayicilerin ‘finansman sorunu yaşayıp yaşamadıkları’, ‘yaşıyorlarsa bunu nedenleri’, ‘borçlarının yapısı’ gibi mali göstergeler incelendi.

‘Sabit sermaye yatırımı yapıyorlar mı’, yapıyorlarsa ‘Hangi alanlara ağırlık veriyorlar’, ‘Faaliyetlerini yurtdışına kaydırmayı planlıyorlar mı’ ya da ‘Kendiişleri dışında hangi alanlara yatırım yapmayı tasarlıyorlar’ gibi sorulara açıklık getirildi. Denizlili sanayicilerin ekonomik ve finansal göstergelere ilişkin tahminlerinin sıralandığı anketin son bölümünde ise, ‘YTL’nin değerli olup olmadığı’ ve 2008’de tüm ekonomiyi de içine alacak türden bir finansal türbülansla karşılaşılma olasılığı sorgulandı.

Anketin sonucu ve değerlendirmeleri için lütfen tıklayınız.

Anket sonuçlarına ilişkin Denizli Sanayi Odası sunumu için lütfen tıklayınız.

Videolar
ETKİNLİK TAKVİMİ
Videolar

AB Bilgi Merkezi Yayınlar Bilgi Güncelleme Meslek Komiteleri Online Hizmetler Projeler
İSTİHDAM TEŞVİKLERİ HAKKINDA
TÜM CEVAPLAR İÇİN
www.istihdamatesvik.com
DENİZLİ’DE KAYITLI İSTİHDAMIN TEŞVİKİ İÇİN GÜÇLÜ DİYALOG VE YENİLİKÇİ YAKLAŞIM PROJESİ
KAMU SPOTU
DENİZLİ MERMER SEKTÖRÜNÜN
KALİTELİ MESLEKİ EĞİTİM İHTİYACINA
ÇÖZÜM İÇİN ORTAK ADIMLAR
KAMU SPOTU
YA BİRGÜN MESLEK LİSELERİ OLMASAYDI?
                                       
DSO İLETİŞİM MERKEZİ
0258 242 10 04