DENİZLİ SANAYİ ODASI
DENİZLİ CHAMBER OF INDUSTRY
Kullanıcı Girişi   @  TR | ENG
    
 
DUYURULAR
BASIN
MESAJ KUTUSU

Anketler > Denizli Sanayisi Genel Görünüm Anketi-2014

Denizli Sanayi Odası (DSO) her yıl üyeleri arasında ‘Denizli Sanayisi Genel Görünüm Anketi’ni gerçekleştirerek, bu anketin sonuçlarını kamuoyu ile paylaşıyor.

Genel Görünüm Anketi 2014 DSO’ya üye bin üç yüz sanayici arasında gerçekleştirildi. Bunlardan 210’u, yani %16,15’i anketi yanıtladı.

Anket Denizli sanayini üretim, kapasite kullanımı, satış, sipariş, karlılık, yatırım, ihracat ve istihdam gibi çeşitli açılardan mercek altına alıyor. 2013 yılında bu alanda yaşanan gelişmeler ile 2014 yılının beklentilerine ışık tutuyor.

Genel Görünüm Anketi, Denizli ekonomisinde 2013 yılının, kısmen de olsa 2012 gibi olumlu bir yıl olarak geride kaldığını gösteriyor. Ancak 2014’ün geçen yıldan çok daha zor bir yıl olabileceğine işaret ediyor.

2013 yılı Denizli Sanayi Odası Genel Görünüm Anketi, bugüne dek yapılan anketler içinde üretim, iç satış, dış satış, yeni sipariş ve istihdam beklentileri bakımından en olumlu tabloyu ortaya seriyordu. 2014 yılı anketi ise beklentilerdeki iyimserlik bakımından bir miktar azalmaya işaret etse de ilk kez bu kadar büyük sektörel farklılıklar içeriyor.

Tekstil ve konfeksiyon sektörü geçen yıla kıyasla daha iyimser beklentiler içinde iken, kablo-bakır tel ve metal-makine sektörlerinde beklentilerin geçen seneye köre kötümserleştiği anlaşılıyor.

Genel Görünüm Anketi Sonuçları Basın Bülteni için lütfen tıklayınız

Genel Görünüm Anketi Sonuçlarına ilişkin sunum için lütfen tıklayınız

Videolar
ETKİNLİK TAKVİMİ
Videolar

AB Bilgi Merkezi Yayınlar Bilgi Güncelleme Meslek Komiteleri Online Hizmetler Projeler
İSTİHDAM TEŞVİKLERİ HAKKINDA
TÜM CEVAPLAR İÇİN
www.istihdamatesvik.com
DENİZLİ’DE KAYITLI İSTİHDAMIN TEŞVİKİ İÇİN GÜÇLÜ DİYALOG VE YENİLİKÇİ YAKLAŞIM PROJESİ
KAMU SPOTU
DENİZLİ MERMER SEKTÖRÜNÜN
KALİTELİ MESLEKİ EĞİTİM İHTİYACINA
ÇÖZÜM İÇİN ORTAK ADIMLAR
KAMU SPOTU
YA BİRGÜN MESLEK LİSELERİ OLMASAYDI?
                                       
DSO İLETİŞİM MERKEZİ
0258 242 10 04