DENİZLİ SANAYİ ODASI
DENİZLİ CHAMBER OF INDUSTRY
Kullanıcı Girişi   @  TR | ENG
    
 
DUYURULAR
BASIN
ÖNERİ ve
ŞİKAYETLER

Anketler > Denizli Sanayisi Genel Görünüm Anketi-2015

Denizli Sanayi Odası (DSO) her yıl üyeleri arasında ‘Denizli Sanayisi Genel Görünüm Anketi’ni gerçekleştirerek, bu anketin sonuçlarını kamuoyu ile paylaşıyor.

Genel Görünüm Anketi 2015 DSO’ya üye bin üç yüz yetmiş sanayici arasında gerçekleştirildi. Bunlardan 275’i, yani yaklaşık %20’si anketi yanıtladı.

Anket Denizli sanayisini üretim, kapasite kullanımı, satış, sipariş, karlılık, yatırım, ihracat ve istihdam gibi çeşitli açılardan mercek altına alıyor. 2014 yılında bu alanda yaşanan gelişmeler ile 2015 yılının beklentilerine ışık tutuyor.

Genel Görünüm Anketi, Denizli ekonomisinde 2014 yılının, 2013 kadar olumlu geçmediğini gösteriyor. Dahası beklentilere göre 2015’in 2014’ten çok daha zor bir yıl olacağına da işaret ediyor.

2014 yılı Denizli Sanayi Odası Genel Görünüm Anketi, bugüne dek yapılan anketler içinde üretim, iç satış, dış satış, yeni sipariş ve istihdam beklentileri bakımından durağan bir tabloyu ortaya seriyordu. 2015 yılı anketi ise beklentilerdeki iyimserlik bakımından azalmaya işaret ediyor.

Tekstil ve konfeksiyon, kablo-bakır tel ve metal-makine sektörleri için önümüzdeki yıl beklentileri geçen seneye göre daha da kötümserleşirken mermer ve madencilik sektörü 2015 beklentileri bakımından en olumlu sonucu veren sektör olarak ön plana çıkıyor.

 

Genel Görünüm Anketi Sonuçları Basın Bülteni için lütfen tıklayınız

Genel Görünüm Anketi Sonuçlarına ilişkin sunum için lütfen tıklayınız

Videolar
ETKİNLİK TAKVİMİ
Videolar

AB Bilgi Merkezi Yayınlar Bilgi Güncelleme Meslek Komiteleri Online Hizmetler Projeler
İSTİHDAM TEŞVİKLERİ HAKKINDA
TÜM CEVAPLAR İÇİN
www.istihdamatesvik.com
DENİZLİ’DE KAYITLI İSTİHDAMIN TEŞVİKİ İÇİN GÜÇLÜ DİYALOG VE YENİLİKÇİ YAKLAŞIM PROJESİ
KAMU SPOTU
DENİZLİ MERMER SEKTÖRÜNÜN
KALİTELİ MESLEKİ EĞİTİM İHTİYACINA
ÇÖZÜM İÇİN ORTAK ADIMLAR
KAMU SPOTU
YA BİRGÜN MESLEK LİSELERİ OLMASAYDI?
                                       
DSO İLETİŞİM MERKEZİ
0258 242 10 04