DENİZLİ SANAYİ ODASI
DENİZLİ CHAMBER OF INDUSTRY
Kullanıcı Girişi   @  TR | ENG
    
 
DUYURULAR
BASIN
MESAJ KUTUSU

Anketler > Denizli Sanayisi Genel Görünüm Anketi-2017


 

Denizli Sanayi Odası (DSO) her yıl üyeleri arasında ‘Denizli Sanayisi Genel Görünüm Anketi’ni gerçekleştirerek, bu anketin sonuçlarını kamuoyu ile paylaşıyor.

 

Bu sene 13.’sü gerçekleştirilen Genel Görünüm Anketi 2018 çalışmasında, DSO’ya üye 1.497 sanayici arasından 224’ü, yani yaklaşık %15’i anketi yanıtladı.

 

Anket Denizli sanayisini üretim, kapasite kullanımı, satış, sipariş, karlılık, yatırım, ihracat ve istihdam gibi çeşitli açılardan mercek altına alıyor. 2017 yılında bu alanda yaşanan gelişmeler ile 2018 yılının beklentilerine ışık tutuyor.

 

Genel olarak olumlu bir tablo çizen Anket, geçen yıllara göre de ilginç sonuçlar ortaya koyuyor. Ankete katılan firmalar, 2016 yılına kıyasla 2017 yılının oldukça iyi geçtiğini belirtirken, 2018 yılı için de daha olumlu beklentilere işaret ediyor.

 

Üretim, satışlar, karlılık ve yeni sipariş gibi performans kriterleri bakımından bakıldığında, sanayici açısından 2017 yılının ‘iyi’ geçtiği, aynı parametreler bakımından 2018 yılı için beklentinin de oldukça iyimser olduğu görünüyor.

 

Genel Görünüm Anketi, 2018 yılı beklentileri bakımından da çarpıcı bir iyimserlik ortaya koyuyor. Üretim, dış satış ve yeni sipariş beklentileri bakımından 2018 yılının geçen seneye göre daha iyi geçmesini bekleyenlerin oranındaki çarpıcı yükseliş dikkatleri çekiyor.

 

Ayrıca bu seneki anket, hem 2017 yılı gerçekleşmeleri hem de 2018 beklentileri bakımından ‘Tekstil ve Konfeksiyon’ sektörü için son on yılın en olumlu anket sonuçlarına işaret ediyor.

Genel Görünüm Anketi Sonuçları Basın Bülteni için lütfen tıklayınız…

Videolar
ETKİNLİK TAKVİMİ
Videolar

AB Bilgi Merkezi Yayınlar Bilgi Güncelleme Meslek Komiteleri Online Hizmetler Projeler
İSTİHDAM TEŞVİKLERİ HAKKINDA
TÜM CEVAPLAR İÇİN
www.istihdamatesvik.com
DENİZLİ’DE KAYITLI İSTİHDAMIN TEŞVİKİ İÇİN GÜÇLÜ DİYALOG VE YENİLİKÇİ YAKLAŞIM PROJESİ
KAMU SPOTU
DENİZLİ MERMER SEKTÖRÜNÜN
KALİTELİ MESLEKİ EĞİTİM İHTİYACINA
ÇÖZÜM İÇİN ORTAK ADIMLAR
KAMU SPOTU
YA BİRGÜN MESLEK LİSELERİ OLMASAYDI?
                                       
DSO İLETİŞİM MERKEZİ
0258 242 10 04