Haberler

DSO’DA ”EXIMBANK DESTEKLERİ” BİLGİLENDİRME TOPLANTISI

14.5.2024

Odamız hizmet binasında Türk Eximbank Ege Bölge Müdürü Gülom Timurhan’ın katılımlarıyla, IBRD Green Export Project (2024) yatırım kredisi ve diğer özellikli krediler hakkında bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

Toplantıya, DSO Başkanı Selim Kasapoğlu, Başkan Yardımcıları Osman Uğurlu ve Mehmet Serter, Yönetim Kurulu Üyeleri Orçun Alptekin ve Levent Çaputçu, Türk Eximbank Ege Bölge Müdürü Gülom Timurhan, Ege Bölge Sigorta Müdürü Zeynep Kandiyeli, Denizli Şube Müdür Yardımcısı Salih Kayhan, Portföy Yöneticileri Cihangir Şenel ve Muharrem Mermer ile Odamıza kayıtlı firmaların temsilcileri katılım sağladı.

Başkan Kasapoğlu, yaptığı açılış konuşmasında, “Daralan piyasalarda ihracat yapmakta ve kar yaratmakta zorlanıyoruz. Burada en büyük destekçimiz Türk Eximbank. O nedenle bu bilgilendirme toplantısından alacağımız çıktılar oldukça önemli” dedi.

Türk Eximbank Ege Bölge Müdürü Gülom Timurhan, genel hatlarıyla verilen destekler hakkında bir sunum gerçekleştirdi.

Timurhan’ın moderatörlüğünde devam eden toplantıda; Türk Eximbak Ege Bölge Sigorta Müdürü Zeynep Kandiyeli, destekler ve sigortalar hakkında katılımcıları bilgilendirdi. Ticari ve politik risklerden söz eden Kandiyeli, kısa vadeli sigorta programları ile orta ve uzun vadeli sigorta programlarının detaylarını aktardı.

Denizli Şube Müdür Yardımcısı Salih Kayhan ise, yurt içi krediler hakkında bir sunum yaptı. Doğrudan kredi süreci, analiz çalışmaları limit tahsis çalışmaları, sözleşme ve teminatların alımı gibi başlıklarda katılımcıları bilgilendiren Kayhan, Reeskont Kredileri, kısa, orta ve uzun vadeli kredilerin detaylarını anlattı.

Toplantının devamında, soru-cevap bölümüne geçildi. Katılımcılar, merak ettikleri konular hakkında doğrudan bilgilenme fırsatı buldu.

Toplantının sonunda, Başkan Kasapoğlu, Timurhan’a günün anısına Çeşm-i Bülbül ve “Sanayinin Kadim Şehri Denizli” Kitabını takdim etti.